• Wspieraj aktywność obywatelską. Przekaż 1,5% podatku

  FUNDACJA DLA POLSKI: KRS 0000039342, CEL SZCZEGÓŁOWY: FUNDUSZ OBYWATELSKI

 • Bronimy praw obywatelskich
  i patrzymy władzy na ręce

  ZALEŻY CI NA POLSCE?

  Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca jest niezależną inicjatywą, finansowaną przez obywateli dla obywateli. W ciągu 6 lat działalności przekazaliśmy ponad 3 mln zł dla 250 inicjatyw społecznych, które broniły praworządności i zmieniały Polskę na bardziej obywatelską, przyjazną i otwartą.

   

  Dzięki Funduszowi rośnie ruch społeczny przeciwko wycince lasów, akcja Tour de Konstytucja dociera do miast i miasteczek w całej Polsce z rozmowami o Konstytucji, a osoby z doświadczeniem uchodźstwa mogą realizować własne projekty dla uchodźców i lokalnych społeczności. Fundusz wspiera aktywistki i aktywistów, którzy sprawdzają, jak lokalne władze wydają środki publiczne i działa w obronie niezależnych mediów, m.in. finansując minigranty dla dziennikarzy lokalnych. Wspiera mniejszości, przeciwdziała mowie nienawiści i działa na rzecz rozmowy mimo różnic.

   

  Wspierając Fundusz Obywatelski, wspierasz wiele organizacji społecznych, które nie mają szansy na finansowanie z innych źródeł. Dzięki niezależnym środkom możemy szybko i elastycznie reagować na potrzeby aktywistów i organizacji działających lokalnie, jak i w skali ogólnopolskiej. Udowadniamy, że obywatele i obywatelki mogą mieć wpływ na rzeczywistość. Po wielkim święcie demokracji, które zawdzięczamy najwyższej w historii frekwencji wyborczej 15 X, nasza praca się nie kończy, bo Polska jest zbyt ważna, by zostawić ją tylko w rękach polityków.

   

  Wspieraj aktywność obywatelską! To od nas zależy w jakiej Polsce będziemy żyć.

   

  Dowiedz się więcej o tym, jakie inicjatywy wspiera Fundusz Obywatelski.

 • Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji dla Polski

  CEL SZCZEGÓŁOWY: FUNDUSZ OBYWATELSKI

  To proste. W zeznaniu podatkowym wpisz nasz nr KRS

  Fundacja dla Polski KRS 0000039342

  To ważne: zaznacz zgodę na przekazanie nam swoich danych. Będziemy wtedy mogli potwierdzić otrzymanie Twojego 1,5% podatku i poinformować Cię, jak wykorzystaliśmy otrzymane środki.

 • Jeśli rozliczasz się samodzielnie, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczeń PITax lub e-pity, gwarantującego bezpieczeństwo Twoich danych.

  Programy automatycznie podpowiedzą Ci numer KRS Fundacji dla Polski 0000039342.

   

 •  

   

  Możesz rozliczyć swój PIT na stronie Ministerstwa Finansów i dodać nr KRS Fundacji dla Polski 0000039342.

  Cel szczegółowy: Fundusz Obywatelski

   

  Jesteś emerytem

  Jeśli rozliczasz się jako emeryt_ka lub rencista_tka, pobierz oświadczenie PIT-OP  w wersji do druku, w którym wpisaliśmy już nr KRS Fundacji dla Polski 0000039342, wypełnij i prześlij do swojego Urzędu Skarbowego.